Përse sër Ferguson perjashton Çelsin nga fundi i lumtur

Sir Alex Ferguson nuk e konsideron Çelsin si konkurrent për titull të kampionit në Premierligë. Ish- strategu i Manchester United beson se janë pesë ekipe që do të luftojnë për kreun e tabelës. “Është e vështirë të parashikohet, siç ishte për shumë sezone tjera”, deklaroi Ferguson për “Kicker”, përcjell “Lajmi.net”. “Mendoj se janë pesë kandidatë

Vazhdoni leximin →

Uejn Runi – drejt derës “exit”?

Zëvendësues në ekipin e tij, Mançester Junajtid dhe po zëvendësues edhe në ekipin përfaqësues anglez, kështu që karriera e Uejn Runit duket se po merr një tatëpjetë, nga e cila vështirë se ai do të mund të ngjitet përsëri. Nuk kanë kaluar më shumë se pesë javë, qëkur kapiteni i ManU-së dhe i ekipit përfaqësues

Vazhdoni leximin →

Kur gjyqtari i tha Murinjos: Këtu, “gjel” jam vetëm unë!

Zhoze Murinjo është njohur gjithnjë si personalitet imponues, që ka ditur të luftojë beteja psikologjike me kundërshtarët dhe me gjyqtarët. Gjithsesi, jo gjithnjë i ka ecur. Nuk është vetëm rasti i një zv. trajneri kundërshtar që e kërcënoi në “Bernabeu” duke i thënë “bir k…, unë nuk jam Vilanova, të thyej kokën”, duke iu referuar

Vazhdoni leximin →

Interi, një mallkim pas Murinjos?

Interi nuk është një shembull për t’u ndjekur në Itali veçanërisht në mënyrën si është sjell vitet e fundit me trajneret. Duke filluar nga epoka e Murinjos që përfundoi me tripletë në vitin 2010 dhe deri më tani zikaltrit kanë shkarkuar 9 trajnerë- raporton Albeu. Interi  ka shkarkuar disa trajnere vetëm pas disa javësh, ndërkohë që një sezon e ka mbyllur me 3 trajnere

Vazhdoni leximin →

Një arstist i topit akuzon Murinjon.. do luftë kur humbet

Ish-mesfushori i Barcelonës, Xavi ka thënë se trajneri portugez Jose Murinjo dëshiron luftë e jo futboll kur gjërat nuk shkojnë në të mirë të tij. Pas humbjes  4 me 0 me Çelsin,  trajneri Manchester, Jose Murinjo kishte kritikuar trajnerin e klubit londinez, Antonio Konte për poshtërimin që i bëri Unitedit duke nxitur tifozët edhe kur

Vazhdoni leximin →