Reali i frikesuar për fushatën kundër tij, do të ankohet në UEFA!

Media spanjolle jep lajmin se Reali i Madridit është i shqetësuar, për shkak të fushatës që është ndërmarrë kundër tij, mbas penalltisë që dha gjyqtari në ndeshjen e Champions-it kundër Juventusit. Gazeta “Marka” shkruan se Reali është shqetësuar se fushata e ndërmarrë nga media evropiane, por, sidomos, nga ajo katalonjase, mund të ndikojë tek UEFA.

Vazhdoni leximin →

‘Kolapsi’ i Italisë, kryefjala e mediave evropiane

Eliminimi i Italisë nga Boterori do te flitet për ditë të tëra në median sportive jo vetëm në Itali e Suedi, por edhe në mbarë kontinentin evropian. Kolapsi i Të Kaltërve në kualifikuese i ka befasuar të gjithë dhe të gjitha të përditshmet i kanë kushtuar vëmendjen më të madhe. Gazzetta Dello Sport shkruan:  FUND!

Vazhdoni leximin →

Konte ironizon Murinjon, sulmon median: Fitova me lojtarë që renditën Çelsin në vendin e 10

Antonio Konte nuk duron më. Tekniku i Çelsit, i vënë në shënjestrën e kritikave, fillon të rrahë gjoksin për rezultate e arritura. ‘Suksesi i vitit të kaluar ishte një mrekulli-iu drejtua Konte gazetarëve-kisha në dispozicion të njëjtët lojtarë që në vitin paraardhës e mbyllën kampionatin në vendin e 10. Në merkato siguruam Batshaui, David Luiz,

Vazhdoni leximin →