Media serbe: “Bardhezinjtë” nisen të qeshur për në “provimin” shqiptar

Me në krye shefin e stafit të trajnerëve, Miroslav Gjukiç, futbollistët e Partizanit të Beogradit, sikurse shkruan media serbe, në një atmosferë të shkëlqyer, u nisën me aeroplan çarter nga aeroporti i Beogradit, “Nikola Tesla”, për në Shqipërsi, ku, në qytetin e Elbasanit, do të ndeshen, të enjten në orën 21.05, në kuadrin e raundit

Vazhdoni leximin →

Media argjentinase titullon: “ Dramë dhe ruletë ruse”

Dramë dhe ruletë ruse – janë titujt më të shpeshtë në median argjentinase, një ditë mbas humbjes katastrofike së mbrëmshme 3–0 të Argjentinës nga Brazili në Belo Horizonte. Leo Mesi nuk mbeti imun ndaj kritikave, duke konfirmuar se loja e bardhebluve ishte, me të vërtetë… “e dhjerë”. Në fakt, humbja shkatërrimtare ndaj Brazilit ishte kapaku

Vazhdoni leximin →

Zoti president, kujdes me përqindjet!

Sa herë që presidenti Duka shfaqet në ekran, shfaqja siguron aq shumë tifozë, sa biletat mund të shiten edhe në tregun e zi. Si një mesfushor i zoti, tani në kohën e lulëzimit të stadiumeve, presidenti e zgjedh “fushën” ku do të luajë. Kështu ndodhi edhe në shfaqjen e tij të fundit, një javë më

Vazhdoni leximin →