Mërgim Mavraj nuk do të jetë në Bundesligë, largohet nga Grojter Fyrti!

Një legjendë e kombëtares së Shqipërisë po i afrohet edhe më shumë “pensionimit” si futbollist. Në moshën 34-vjeçare, Mërgim Mavraj humbi shansin që të kthehet në Bundesligën gjermane, aty ku ka luajtur për 8 sezone, ndërsa Grojter Fyrti vendosi të mos ia rinovonte kontratën. Ish-qendërmbrojtësi kuqezi është që nga qershori lojtar i lirë dhe mund

Vazhdoni leximin →