MotoGP, Markez thyen tabunë, pole position në Japoni

Mark Markez thyen tabunë dhe fiton pole position në Cmimin e Madh të Japonisë në Botërorin e MotoGP, dicka që i mungonte në karrierën e tij. Piloti spanjoll, i saposhpallur kampion bote për herë të 8, dominoi provat zyrtare të kësaj ndalese të zhvilluar në pistën e Motegit duke e përshkuar atë me kohën 1

Vazhdoni leximin →