Do të jetë sukses a zhgënjim italiani i Leisterit dhe Juves, I njohur nga Sormani?!

Erdhi nga Italia, dhe atje ka disa njohje. Adolfo Sormani synon të zëvendësojë Jasir Asanin, tashmë të larguar drejt Suedisë, dhe e ka një ide. Me kampionët e Shqipërisë, që stërviten në Antalia, është bashkuar një italian 25-vjeçar, të quajtur Davide Lorenco. Shtatlartë, 1.89 metra me rol lojtar krahu, ai njihet nga trajneri i Partizanit,

Vazhdoni leximin →

MotoGP, kohë lamtumire për Horge Lorencon

Gara e kësaj të diele në Valencia do të jetë e fundit në karrierën e Horge Lorencos në Botërorin e MotoGP. Piloti spanjoll I Hondës e zyrtarizoi lajmin nëpërmjet një konferencë për shtyp të mbajtur në ambientet e cirkuitit Ricardo Tormo, ndërkohë që kreu I Dornas, Ezpeleta bëri të ditur se Lorenco, 5 herë kampion

Vazhdoni leximin →

Lorenco pushton Valencian në Çmimin e madh

Jorge Lorenzo e përshëndet me fitore Yamahan. Spanjolli triumfoi në Cminin e Madh të Valencias. Menjëherë pas tij u renditën Marquez me Honda dhe Iannone me Ducati. Sezonin e ardhshëm Lorenzo do të garojë me skuadrën Ducatit. Valentino Rossi u rendit i katërti.