Projekti amerikan i Liverpulit, dështimi i Superligës Europiane solli shitjen!

Të tillë si Florentino Perez, Andrea Anjeli apo Zhoan Laporta nuk kanë se ku shkojnë sepse origjina i thërret. Pavarësisht se projekti “futuristik” i Superligës Europiane dështoi, sërish presidentët e klubeve si Reali, Juventusi apo Barcelona nuk mund të ndaheshin nga “gjaku” i tyre. Ndryshe puna për ata që “kaptojnë” oqeanin për t’u marrë me

Vazhdoni leximin →

Belinghami dëshiron Premier Ligën, Liverpuli apo Junajtidi do ta marrë yllin “150-milionësh”?!

Nëse do të vijë puna për fuqinë financiare të momentit, si dhe fanelën, me gjasë askush nuk do të konkurronte dot me Realin e Madridit. Në “Santiago Bernabeu” ia kanë vënë syrin fort Xhud Belinghamit, dhe nuk besohet se shqetësohen as nga kërkesa prej 150 milionë eurosh e Dortmundit. Gjithsesi, mediat europiane shkruajnë se 19-vjeçari

Vazhdoni leximin →