Tifozët nuk ndalen, sulm pronarëve të Totenhemit e Liverpulit

Përkrahësit e “gjelave” të Londrës e patën rastin në prag të ndeshjes së Premier Ligës që Totenhemi luajti në fushën e vet ndaj Sauthemptonit. Mjaft tifozë të Spërsave u mblodhën para stadiumit me thirrje dhe pankarta kundër pronarit të klubit, Daniel Levi, njërit prej 12 themeluesve të Superligës së dështuar (për momentin) Europiane. “Duam të

Vazhdoni leximin →

Prag Liverpul-Real, a do të realizojnë anglezët një “Dortmund” apo “Barcelonë”?!

Udhëtimet mund t’u jenë bërë ritual i mërzitshëm, por nuk është kështu këtë herë. Reali fluturoi drejt Anglisë ku e pret një sfidë me të vërtetë historike ndaj Liverpulit në Champions. Pas fitores 3-1 në Madrid, 13 herë kampionët e Europës shkojnë në besim në stadiumin emërmadh “Anfild”. Gjithsesi, mungesat vazhdojnë. Karvahal, Varan e kapiteni

Vazhdoni leximin →

Mohamed Salah: Më e keqja e Liverpulit ka kaluar

Tetë humbje në 14 ndeshjet e fundit është një rezultat që do të turpëronte edhe një ekip për mbijetesë, jo më kampionen në fuqi të Anglisë, por ja që kjo gjë ndodhi dhe Liverpuli duhet të bëjë kthesë. Sulmuesi kryesor i ekipit, Mohamed Salah, beson se kjo gjë do të ndodhë, dhe e merr optimizmin

Vazhdoni leximin →