Planet e Livepulit: Dembele, Doku dhe Rafinja!

Trajneri Jurgen Klop dëshiron të rifreskojë lojën sulmuese dhe klubi në “Anfild” po mendon për të ardhmen. Dakord, Liverpuli ka Mohamed Salahun dhe Sadio Manenë, plus Roberto Firminon e Diogo Zhotanë, veçse mosha kalon dhe siguri nuk ka. Për këtë arsye po shihen emra të rinj. Mediat angleze shkruajnë se Klop dëshiron disa lojtarë, ndonëse

Vazhdoni leximin →

Çelsi e Siti derdhin paranë “lumë”, por Liverpuli zgjedh kapitenin Henderson

Nga emrat e rinj, në “Anfild” janë fare të paktë, dhe madje flitet vetëm për mbrojtësin Konate të ardhur nga Lajpcigu. Liverpuli ka tjetër strategji në krahasim me Mançester Sitin, Çelsin e Mançester Junajtidin, dhe këtë e tregoi këmbëngulja e trajnerit Jurgen Klop për Xhordan Hendersonin. Kapiteni firmosi një kontratë të re 4-vjeçare në klub,

Vazhdoni leximin →