As Cristiano Ronaldo e as Lionel Messi, është Neymar ai që çmohet më shumë në merkaton e transferimeve

Është braziliani Neymar futbollisti me vlerën më të lartë në merkaton e transferimeve dhe jo Cristiano Ronaldo apo Lionel Messi. Sipas studimit më të fundit të Obsevatorit të futbollit CIES, sulmuesi  Barcelonës dhe përfaqësueses braziliane është në krye të listës së lojtarëve më të çmuar me 210.7 milionë Euro. Studimi në këtë pikë është bërë

Vazhdoni leximin →