Messi mungon për Argjentinën

Lionel Mesi do të shfaqet në fushën e lojës në përballjet e Argjetinës për muajin mars. Sulmuesi i Inter Majemit ka pësuar një lëndim në ndeshjen kundër Neshvillit. Megjithatë, nuk kemi të bëjmë me një lëndim serioz, çka nënkupton se rikthimi i tij në fushë do të jetë i shpejtë. Kujtojmë se Argjentina do të

Vazhdoni leximin →

Sherr me Uruguajin, Messi i zemëruar: Mësoni nga veteranët, kini respekt

Sparkatat, faullet e frikshme, duelet e ashpra dhe kartonët nuk munguan në Argjentinë-Uruguaj, sfidë që përfundoi 0-2 për skuadrën e Marcelo Bielsas. Tensioni nuk mungoi në mitikun Bombonera, teksa kampionët e botës regjistruan humbjen e parë në eliminatoret e Botërorit 2026. Në lidhje me përplasjet e forta në fushë, ku protagonist ishte edhe Leo Messi, kapiteni

Vazhdoni leximin →

Topi i Artë, Shqipëria “votoi” Messin

Lionel Messi fitoi Topin e tetë të Artë në karrierë, duke bërë histori. Ylli argjentinas mposhti Erling Haaland dhe Kylian Mbappe për të fituar çmimin më të madh individual për një futbollist. Në këtë proces kanë votuar 100 gazetarë nga vende të ndryshme të botës, ndërsa Kosova nuk ishte pjesë e kësaj liste, ndërsa Shqipëria

Vazhdoni leximin →

Suarez do “ribashkimin”, problem mbetet klubi brazilian

Pasi arriti të nënshkruante me tre “legjenda” të Barcelonës, siç janë Lionel Mesi, Serxhio Buskets e Zhordi Alba, Presidenti i Inter Majemi, “legjenda” e mesfushës angleze, Dejvid Bekam dëshironte të sillte dhe një tjetër ish-“katalanas” në Florida. Bëhet fjalë për “bomberin” uruguajan, Luis Suarez, me “el pistoleron”, që e kërkonte prej kohësh një ribashkim me

Vazhdoni leximin →

Inter Miami si Barça, Iniesta do kalimin në MLS

Pas 6 sezonesh të shpenzuara te japonezët e Vissel Kobe, ish-“magjistari” i mesfushës së “katalanasve” të Barcelona, Andres Iniesta pavarësisht moshës 39-vjeçare kërkon të fillojë një “aventurë” të re në karrierën e tij dhe duket se ka filluar të bëjë dhe “lëvizjet” e para. Sipas raportimeve në media, “legjenda” e mesfushës spanjolle, dëshiron një ribashkim

Vazhdoni leximin →