Man. Junajtidi ruan ekipin për Liverpulin, Leisteri me meritë pranë Championsit!

Ole Gunar Solskjeri nuk pati zgjidhje tjetër, dhe logjika ishte që do të humbiste. Ndoshta Mançester Junajtidi mund të kishte marrë edhe barazimin në “Old Traford” ndaj Leisterit, por me aty ekip “gjysmagjel” që trajneri norvegjez hodhi në fushë vështirë të kishte përfundim tjetër. “Dhelprat”, që luajtën pak a shumë me më të mirët, triumfuan

Vazhdoni leximin →

“Grushti” i Vardit, Man. Junajtid lë pikë jashtë fushe për herë të parë këtë sezon!

Ndoshta ka pasur fat deri tani në udhëtim, veçse sfida në fushën e Leisterit i tregoi “djajve të kuq” se realiteti është ndryshe. Mançester Junajtidi u ndal për herë të parë në barazim jashtë “Old Trafordit” në Premier Ligë, një 2-2 në stadiumin “King’s Pauer”. Nën drejtimin e trajnerit Solskjer, ekipi i famshëm kishte marrë

Vazhdoni leximin →