Shuhet një legjendë. Lamtumirë Teodor Vaso!

Futbolli shqiptar ka humbur njërin prej lojtarëve, të cilët kanë zbritur në fushë në 1967-ën ku dhe i morën një barazim pa gola ekipit të Gjermanisë Perëndimore. Bëhet fjalë për Teodor Vason, i cili në moshën 82-vjeçare ka mbyllur sytë përgjithmonë duke lënë pas një trashëgimi të madhe në sportin e futbollit. Heroi i përfaqësueses

Vazhdoni leximin →

Navratilova: Fitorja më e rëndësishme, munda kancerin!

Le të shpresojmë që të jetë sukses përfundimtar dhe që të mos ketë kthim prapa. Legjenda e tenisit, Martina Navratilova, deklaron se ka arritur të mposhtë sëmundjen e kancerit, madje që ishte një kancer i dyfishtë. Fjalët e saj janë që “e kam dobësuar sëmundjen” për të cilën u fol në fillim të vitit. “Kur

Vazhdoni leximin →

Shuhet legjenda e Realit të Madridit, Amansio!

Ishte njëri nga emrat e mëdhenj. Reali i Madridit i epokës së parë të madhe nuk kishte në ekip vetëm Di Stefanon, Pushkashin, Kopanë apo Genton. Mes yjeve të shkëlqyer ishte edhe një sulmues i ardhur nga Deportivo e La Korunjës dhe që u bë legjendë në “Bernabeu”, e që quhej Amansio. Pikërisht sot, Reali

Vazhdoni leximin →