Tacchinardi sulmon Juven dhe s’ka mëshirë për Ronaldon: Duhet të kërkojë ndjesë

Eliminimi i Juventus në 1/8 e finaleve të Ligës së Kampioneve vazhdon të diskutohet në Itali. I fundit që kritikoi sjelljen e klubit bardhezi ishte Alessio Tacchinardi. Ish futbollisti i Juventusit nuk ngurroi të kritikojë ashpër ish skuadrën e tij e sidomos Cristiano Ronaldon në një intervistë për median italiane. ‘Pushoi ndaj Lazios, atëherë përse

Vazhdoni leximin →

Zidan, nervoz pas kritikave për skemat taktike tek Realit

Në pjesën e parë ndaj Sociedadit, trajneri francez nxorri përfundimin se skuadra e tij nuk po luante ashtu siç donte ai, ndonëse pati epërsi të plotë. Francezi vendosi të bënte një ndryshim taktik, nga 4-3-3 në 3-5-2, por kjo gjë u pagua shtrenjtë pas pushimit. Me kthimin e Kasemiros në qendër të mbrojtjes, Kros e

Vazhdoni leximin →