Lidsi duhet të paguajë 21 milionë euro për një lojtar që … nuk e mori dot kurrë!

Vendimi vjen nga “lart”, pikërisht nga Këshilli i Arbitrazhit Sportiv (KAS) në Lozanë të Zvicrës, dhe prej tij nuk ke ku shkon tjetër përveçse ndoshta në gjykatën federale zvicerane. Lids Junajtidi është urdhëruar të paguajë 21 milionë euro për kartonin e futbollistit Zhan-Kevin Ogusin (Augustin), të cilin nuk e pati kurrë në radhët e veta.

Vazhdoni leximin →

Nedim Bajrami shpresohet të luajë në kombëtare, KAS vendos në gjyqin me FIFA-n

Kemi trokitur disa herë në atë derë. Shqipëria është bërë fytyrë e njohur në Gjykatën Sportive të Apelit në Lozanë, shkurt KAS, ndërsa sot pret një vendim pozitiv. Pas fitoi çështjen me UEFA-n për ndeshjen Serbi-Shqipëri në eleminatoret e Europianit, dhe pasi humbi me Skënderbeun apelimin ndaj dënimit të UEFA-s, Federata jonë e topkëmbës shpreson

Vazhdoni leximin →