S’kishte ndodhur kurrë më parë; në 5 ligat më të rëndësishme konfirmohen kampionët.

Barcelona, Juventus, Bajern, Mancester Siti dhe Paris Sën Zhermeni janë skuadrat kampione të 5 ligave më të rëndësishme evropiane. Deri këtu nuk ka asgjë të jashtëzakonshme, e vecanta është se të gjitha këto skiuadra fituan kampionatet e tyre respektive edhe sezonin e kaluar dicka që ndodh për herë të parë në kontinentin evropian. Në Spanjë,

Vazhdoni leximin →

Xhoshua, Fjuri, Belju, Anglia është qendra e peshave të rënda në boks

Entoni Xhoshua është mbreti i momentit në boksin profesionist të peshave të rënda, por nuk është vetëm ai që pretendon “fronin”. Anglezi mposhti radhazi Vladimir Kliçkon dhe Karlos Takamin, duke zotëruar dy prej brezave të artë të kampionit të botës. Gjithsesi, rivalë ekzistojnë dhe duket se ata janë të gjithë angleze. Tajson Fjuri është ish-kampioni

Vazhdoni leximin →

Rusë, turq e hungarezë dominojnë Europën e sporteve ekipore!

Në basketboll trumfuan turqit dhe rusët. Fenerbahçe sapo bëri të vetin titullin në Euroligë, ndërsa më përpara Dinamo e Kurskut nga Rusia fitoi finalen e Euroligës për femra, pikërisht ndaj Fenerbahçes. Por, si kanë dalë kompeticionet e tjerë të lojrave me dorë në Europë, si volejbolli, hendbolli apo vaterpoli? Zenit i Kazanjit, i Rusisë, u

Vazhdoni leximin →