IOC reagon ndaj vendimit të CAS; refuzon kërkesën e 15 sportistëve rusë për tëgaruar në Pjongçang

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar ka refuzuar kërkesën e bërë në drejtim tyë saj për t’u dhënë ftesë 15 sportistëve dhe trajnerëve rusë për të marrë pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore të Pjongçangut. Këta sportistë ishin [jesë e kontifgjentit të 28 sportistëve të tjerë të cilët panë që t’iu hiqej dënimi me pezullim të përjetshëm nga ana

Vazhdoni leximin →

Dha ryshfet për anëtarët e IOC, në pranga Carlos Arthur Nuzman

Policia braziliane arrestoi presidentin e Komitetit Olimpik Brazilian, Carlos Arthur Nuzman dikur edhe presidentit i Komitetit Organizativ të Lojërave Olimpike të Rio De Janeiros. Nuzman akuzohet për dhënie ryshfeti anëtarëve të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar për të marrë votat që i duheshin për zgjedhjen e ketij qyteti si vendin organizator të evenimentit të madh sportive rë

Vazhdoni leximin →