Alarm në Turin e Francës, grabitet skuadra e Lotto Soudal në hotelin ku ishte akomoduar

Turi Francës ka shënuar një rast grabitjeje. në Hotelin ‘Holiday Inn Blagnac’ persona të panjohur hynë në mbrëmjen e së mërkurës për të bërë një vjedhje. Mësohet se grabitësit morën materiale me vlerë 50 mijë Euro që ishin para cash, pajisje informatike dhe televizorë. Objektivi i këtyre keqbërësve ishte skuadra e Lotto Soudal që sipas

Vazhdoni leximin →

Real Madrid, grabitet banesa e Benzemasë gjatë ‘El Clasico’

E mërkura ishte një mbrëmje krejtësisht për t’u harruar për sulmuesin e Realit të Madridit Karim Benzema. Francezi përvecse pa skuadrën e tij të humbasë në Santiago bernabeu ndaj barcelonës në Kupën e Mbretit, pa që edhe shtëpia e tij ishte grabitur pikërisht gjatë zhvillimit të kësaj ndeshjeje. Grabitësit përfituan nga rasti për të yrë

Vazhdoni leximin →

Grabitet banesa e Xhordi Albës, familja ishte brenda

Një ngjarje e pakëndshme i ndodhi mbrojtësit të majtë Xhordi Alba. Sipas të përditshmes katalanase ‘La Vanguardia’, policia ka nisur hetimet në lifdhje me një grabitje që është bërë në banesën e futbollistit të Barcelonës, i cili ndodhej në Milano për ndeshjen me Interin në Ligën e Kampioneve. Mësohet se në momentin që ndodhji grabitja,

Vazhdoni leximin →