Markizio, sa frikë; I grabitet banesa nga grabitës të armatosur

Klaudio Markizio përjetoi momente terrori në mbrëmjen e së martës. Vila e ish futbollistit të Juventusit u grabit nga një bandë kriminelësh. Katër persona me fytyrë të mbuluar dhe të armatosur me pistoleta e kacavida hynë në banesën e mesfushorit dhe duke kërcënuar me armë e detyruan atë dhe bashkëshorten e tij të hapin kasafortën.

Vazhdoni leximin →

Askush nuk e “ka grabitur” Barcelonën si Vermaleni!

Kur para pesë vitesh Barcelona vendosi ta blejë belgun Tomas Vermalen nga Arsenali qe të forconte mbrojtjen, shumëkush në Katalonjë u habit, sepse 18 milionë euro për një qendërmbrojtës nuk ishte aspak shumë. Vermaleni erdhi si një “përforcim i madh”, pasi për të u paguan një shumë e vogël (18 milionë euro), por ai nënshkoi

Vazhdoni leximin →