Grabitet rezidenca e Graelish

Rezidenca e yllit të Manchester City, Jack Grealish ka rënë pre e një grabitje mbrëmjen e së mërkurës, kur mesfushori po luante në fushën e blertë, në fitoren 3-1 të djemve të Guardiolës përballë Evertonit. Në momentin kur grupi i grabitësve ka hyrë në rezidencën e futbollistit brenda ndodheshin familjarët dhe e fejuara e Grealish,

Vazhdoni leximin →

Edhe Harry Kane! I grabitet makina luksoze

Makina Range Rover e Harry Kane me vlerë 100 mijë Paund u grabit nga një bandë hajdutësh. Mësohet se kjo bandë e kishte vënë në shënjestrën e saj pasi u filmua teksa i kaloi përpara disa herë. Kane u paralajmërua nga policia se vështirë se makina e tij luksoze do të gjendej. Grabitja e makinës

Vazhdoni leximin →

Grabitet vila e Luca Tonit; në të ishin edhe fëmijët

Tre banditë të armatosur sulmuan dhe grabitën vilën e Luca Tonit në rrugën Montale të Modenese. Sipas ‘La Gazzetta di Modena’, ngjarja ndodhi në mbrëmjen e së enjtes rreth orës së konsumimit të darkës dhe ish qendërsulmuesi i përfaqësueses italiane, ishte në banesë së bashku me fëmijet. Grabitësit që ishin me maska në fytyrë dhe

Vazhdoni leximin →

Cfare kurajoje, Lindelof eviton një grabitje në Suedi

Nga markimi i kundërshtarëve në fushën e lojës, te bllokimi I një keqbërësi në rrugët e Vasteras në Suedi. Kjo është ajo që i ndodhi Victor Lindelof, mbrojtësit të Manchester United i cili ndoqi dhe bllokoi një grabitës me bicikletë që sapo i vodhi cantën një të moshuareje 90 vjecare. Lindelof nuk deshi të komentojë

Vazhdoni leximin →