NBA, fitojnë Golden Stejti dhe Nju Jorku!

Golden Steit dhe Nju Jork Niks rihapin garën në gjysmëfinalet e NBA. Kampionët në fuqi të basketbollit amerikan fituan 121-106 sfidën e pestë kundër Los Anxheles Lejkërs, duke ngushtuar në 3-2 rezultatin e serisë. Edhe një herë, heroi i Uorriors ishte Stefën Kerri. Ylli i Golden Steit bëri një tjetër paraqitje të shkëlqyer, duke mbyllur

Vazhdoni leximin →

Lejkërsat fitojnë ndeshjen e katërt, Kërri nuk mjafton

Ylli kryesor i kampionëve shënoi 31 pikë, kapi 10 topa në tabela dhe shërbeu 14 asistë, në një tripëll dabëll të shkëlqyer në Arenën e Los Anxhelosit, por kjo nuk bëri punë. Golden Stejti humbi 101-104 ndaj Lejkërsave që kryesojnë 3-1 serinë gjysmëfinale të plej ofit në Konferencën Perëndimore. Lebron Xhejms ishte më i miri

Vazhdoni leximin →

NBA, Sakramento pranë mrekullisë, kampionët duhet të presin!

Ndryshon diskutimi për Golden Steit, me kampionët në fuqi të basketbollit amerikan që duhet të presin ndeshjen e shtatë dhe të fundit në plej-off për të shpresuar te kualifikimi. Uorriors u barazuan 3-3 në serinë e përgjithshme nga Sakramento. Kings triumfuan në transfertë me rezultatin 99-113. Malik Monk dhe Daron Foks shënuan thuajse gjysmën e

Vazhdoni leximin →

NBA, fitojnë Golden Stejt dhe Memfis!

Pas një nisje të dobët, Golden State përmbysi 3-2 serinë kundër Sakramentos, duyke fituar edhe ndeshjen e pestë 116-123. Dyshja e yjeve të kampionëve në fuqi, Stefën Kerri dhe Klei Tompson bënë sërish diferencën. i pari realizoi 31 pikë, ndërsa tjetri 25 të tjera në triumfin e Golden State që tani kthehet favorite për të

Vazhdoni leximin →

Golden Stejt dorëzohet ndaj Sakramentos

Golden Steit bëhet gati të zbresë nga froni i NBA. Kampionët në fuqi të basketbollit amerikan dështuan edhe në ndeshjen e dytë të play-off, duke i lejuar Sakramentos të thellojë në 2-0 rezultatin e përgjithshëm. Kings dominuan në shtëpinë e tyre, duke imponuar shifrat 114-106.  Njeriu i triumfit për vendasit ishte De Andre Foks, që

Vazhdoni leximin →