Levandovski i pakënaqur me gjyqtarët pas Superkupës

Shënoi 3 gola, dhe Bajerni i tij triumfoi 5-0, madje në stadiumin e kundërshtarëve. Gjithsesi, në futbolli paska vend për pakënaqësi edhe në ditët më të lumtura, dhe kështu po ndodh me Robert Levandovskin. Sulmuesi polak ka sulmuar gjyqtarin e Superkupës së Gjermanisë, pasi ka lejuar lojë të rëndë nga rivalët dhe nuk i ka

Vazhdoni leximin →

Ka edhe momente të bukura për Ozilin, tani pas Botërorit

Mesut Ozil ka kaluar ndoshta periudhën më të keqe të karrierës së tij si futbollit, dhe u duk se Kupa e Botës i vuri kapakun. Gjithsesi, për gjermano-turkun ka edhe momente pozitive. Përpara ndeshjes së Arsenalit ndaj PSG-së në Singapor, u duk se gjyqtari kërkoi që Ozili t’i jepte autograf në … kartonin e verdhë.

Vazhdoni leximin →