Lufta Usik-Fjuri do të jetë kur të zhvillohet SuperBouli

Një gjetje e vërtetë për organizatorët që besojnë se do të ndihmojë që sfida e madhe e boksit profesionist të ketë më shumë ndjekje, pra më shumë shikueshmëri dhe gjithçka tjetër që lidhet me tregtimin e një ngjarjeje të tillë sportive. Oleksandr Usik dhe Tajson Fjuri do të ndeshen në një fundjavë të shkurtit 2023,

Vazhdoni leximin →

Usik bën krenare Ukrainën, mund Xhoshuan e kërkon sfidën unifikuese me Fjurin!

Përplasja ishte shumë më e fortë, por përfundimi nuk ndryshoi. Oleksandër Usik bëri krenare gjithë Ukrainën duke mbrojtur titujt botëror në peshat e rënda të boksit profesionit e duke mbajtur 3 brezat e artë. Veterani 35-vjeçar pati revanshi ndaj anglezit Entoni Xhoshua, të cilin e mundi bindshëm në Londër vitin e kaluar, por këtë herë

Vazhdoni leximin →