Klopi: Jam mësuar me troditje të tilla nga Liverpuli im!

Kur ishte tek Dortmundi, flokët ishin biondë dhe “çehrja” mjaft më e re. Kanë kaluar vitet dhe sidomos periudha e gjatë në “Anfild” ka ndikuar në pamjen e jashtme (të thinjur) të Jurgen Klopit, dhe në lodhjen mendore. Gjermani mbetet trajner i madh, por rraskapitja është e dukshme, ndërsa Liverpuli i tij vazhdon ta bëjë

Vazhdoni leximin →

Junajtidi ngrihet në qiell pas fitores, por Ten Hag thotë: Le të mos i japim shumë rëndësi këtij rezultati!

Tekniku holandez e cilëson punën e si si diçka në proces dhe padyshim as ai nuk e priste që të fitonte 4-0 ndaj Liverpulit. Ashtu siç kanë qenë gjërat tek Mançester Junajtidi, me Pogbanë të larguar, Grinvudin në proces gjyqësor dhe me Ronaldon ende në “ajër”, është e natyrshme që analistët dhe tifozët t’i thurnin

Vazhdoni leximin →