Hamilton ‘Mbreti Mida’ i rrjeteve sociale; një postim i tij vlen 58 mijë Euro

Sa vlejnë ndjekësit në Instagram  të pilotëve të Formula 1? Kësaj pyetje i përgjigjet portal anglez TopRatedCasinos.co.uk që ka përpiluar një klasifikim me vlerën e mundshme të cdo postimi të sponsorizuar të  kampionëve të kategorisë më të lartë të garave automobilistike në bazë të numrit të ndjekësve të tyre në rrjetin e njohur social. Nga

Vazhdoni leximin →

Plot 1 200 euro për 1, kaq fitoi skedina me humbjet e Bajernit, Barçës e PSG-së!

Në agjencinë e specializuar përmbledhëse “Odsheker” (Oddschecker) ishte informacioni se nëse një njeri donte të vinte skedinë për humbjen e njëkohëshme të Paris SG, Barcelonës dhe Bajernit të Mynihut, ai kishte ofertën të mirë prej 1 199 paundësh. Pra, për çdo paundë të vendosur bast, mund të fitojë gati 1 200, nëse të tre gjigandët

Vazhdoni leximin →

Sa kushton një postim i Cristiano Ronaldo në Instagram?

Cristiano Ronaldo ka 106 milionë ndjekës në Instagram dhe di shumë mirë sesi të përfitojë. Agjencia britanike Hopper ka bërë të ditur se portugezi fiton 352 mijë Euro për cdo postim të tij në këtë rrjet social dhe është i treti në klasifikimin e Pasanikëve të Instagramit. Përpara tij në këtë renditje të vecantë ndodhen

Vazhdoni leximin →

Në arbitër në NBA-në amerikane fiton mirë, por…

Të jesh arbitër në ligën më elitare të basketbollit në botë nuk është fort keq. Honorari minimal për ndeshje është 1800 dollarë në pjesën e rregullt të sezonit, ndërsa honorari maksimal, kur abitron në finale, është afro 25 000 dollarë. Por që të përqëndohesh vetëm te ky “zanat”, duhet të kesh një grua shtëpie të

Vazhdoni leximin →