Sesk Fabregas te Milani? Media britanike flet me shumë siguri

Sesk Fabregas është gjithnjë e më pranë kalimit të Milanit. Ai që e konfirmon këtë është tabloidi britanik ‘The Sun’ sipas të cilit është arritur marrëveshja mes Celsit dhe klubit milanez për transferimin e spanjollit te kuqezinjtë që në merkaton e muajit janar. Mesfushorit spanjoll i skadon kontrata me Blutë e Londrës në muajin qershor

Vazhdoni leximin →

Fabregas në librin e rekordeve ‘Guinness’, lojtari që ka arritur më shpejt ne 100 assist në Premier League

Sesk Fabregas ka fituar një sërë trofesh në karrierën e tij, Champions League, Botëror, Evropianë, Premier League dhe tani ka edhe ….2 rekorde Gines. mesfushori i Celsit është futbollisti që ka arritur më shpejt kuotën e 100 assisteve në Premier League dhe për të arritur këtë kuotë pasimesh për gol, Fabregasit iu desh që të

Vazhdoni leximin →

Pretendimi i Fabregas; rinovimi i kontratës me Çelsin

Synimi i Sesk Fabregas është që të qëndrojë te skuadra e Çelsit dhe të punojë me trajnerin maurizio Sarri për një kohë të gjatë. Kjo është ajo që ka deklaruar mesfushori spanjoll, kontrata e të cilit me klubin londinez skadon në fund të këtij sezoni ‘Të jem i sinqertë, klubi nuk ka thënë asgjë-tha Fabregas-kam

Vazhdoni leximin →

Fabregas e Daniela, feste per martesen ne Ibiza

Keto dite ishin festive per Sesk Fabregas dhe Daniela Seeman. Pasi kryen ceremonine zyrtare te marteses ne 15 maj, mesfushori i Çelsit dhe bashkeshortja e tij bukuroshe organizuan festen e rastit ne Ibiza. Te pranishem ne kete feste ishte edhe miku i tij Lionel Mesi me bashkeshorten Antonela qe nga ana e saj ka krijuar 

Vazhdoni leximin →

Sa peshon Fabregasi? Bëhet pengesë për transferimin e Azarit për te Reali

Mesfushori spanjoll i Çelsit, Cesk Fabregas, po përpiqet që ta bindë “kolegun” e tij në ekip, Eden Azar, që të mos ikë nga “Stemford Brixhi”. Futbollisti belg, sikurse thuhet përgjithësisht, është vënë në shenjëstër të klubit “mbretëror” dhe ka shumë mundësi që ai të transferohet për në “Santiago Bernabe”, ndërkohë që që andej është larguar

Vazhdoni leximin →

Sesk Fabregas e Daniela; muaj mjalti ne Costa Azul

Sesk Fabregas perpara 2 muajsh befasoi te gjithe kur ne rrjetet sociale publikoi fotot e marteses se tij sekrete me te fejuaren Daniela Seeman me te cilen ka 3 femije; 2 vajza e 1 djale. Tani po zbulohen edhe fotot e muajit te tij te mjaltit. Ne fakt mesfushori i Çelsit po shijon ditet e

Vazhdoni leximin →