Fabregas prezantohet e Monako: Ishte zgjedhja më e mirë

Cesk Fabregas e ka bërë tashmë debutimin e tij me Monakon në ndeshjen me Marsejën ditën e diel, por prezantimin zyrtar si futbollist i skuadrës së Principatës e bëri vetëm gjatë kësaj jave. Mesfushori 31 vjecar që la skuadrën e Celsit i dha fund aventurës së tij 13 vjecare në kampionatin anglez të futbollit dhe

Vazhdoni leximin →

Fabregas-Monaco; zyrtarizimi vjen nga…Alvaro Morata

Cesk Fabregas mmbyll aventurën e tij me Celsin për të kaluar te Monako ku e pret një mik i vjetër, tierri Henri. Lajmi për këtë transferim ende nuk është zyrtarizuar, megjithatë është dikush që konfirmon lamtumirën e spanjollit 31 vjecar nga Blutë e Londrës dhe bëhet fjalë për sulmuesin Alvaro Morata që shfrytëzoi rrjetin e

Vazhdoni leximin →

Fabregas ndahet në lot, lë Anglinë pas 500 ndeshjeve!

Karriera e tij 15-vjeçare kaloi kryesisht në ishull, dhe fare pak në Spanjë. Sesk Fabregas i vuri kapakun asaj me ndeshjen e fundit luajtur për Çelsin, atë në Kupën e Anglisë ndaj Notingem Forestit. Për fat, u luajt në “Stemford Brixh”, dhe ndarja ishte tepër emocionale me dhjetëra mijë tifozët, aq sa mesfushori 31-vjeçar nuk

Vazhdoni leximin →

As Milan e as Fenerbahçe; Fabregas pritet të shkojë te Monako

Fabregas dhe Tierri Henri duket se do të bashkohen sërish; këtë radhë në radhët e Monakos. Mesfushori spanjoll, që ishte vënë edhe në shënjestrën e Milanit dhe Fenerbahçe, ka vendosur të transferohet te klubi I Principatës për sezonin e ardhshëm. Lajmi bëhet i ditur nga prestigjiozja francize ‘L’Equipe’ sipas së cilës Fabregas pritet të nënshkruajë

Vazhdoni leximin →