Roma kërkon të mbajë Naingolan, asnjë interes për Fabregas

Roma nuk ka zhvilluar takime lidhur me një transferim të mundshëm të mesfushorit të Çelsit, Çesk Fabregas. Mediat angleze kanë raportuar, se klubi italian është interesuar për 29-vjeçarin dhe ishte i gatshëm të ofronte Raxha Naingolan ose Antonio Rudigerin, si pjesë të marrëveshjes. Ndërkohë, Sky Sports raporton, se nuk ka pasur asnjë kontakt mes palëve

Vazhdoni leximin →

Fabregaz gati valixhet, Milani e pret në stacion

Rrugët e Çesk Fabregas dhe Çelsit duket se do të ndahen që në janar. Sipas një shkrimi të Times, në fakt klubi londinez ka vendosur ta japë hua 29 vjeçarin, ish- futbollistin e Barcelonës dhe Arsenalit. Që me mbërritjen e Antonio Kontes në pankinë, mesfushori spanjoll ka luajtur vetëm një ndeshje si titullar. Ndërkohë, Milani

Vazhdoni leximin →

Guardiola me një ofertë të re për Fabregasin e Çelsit

Pep Guardiola dhe ManSiti do t’i dërgojnë një ofertë të re Çelsit për mesfushorin e këtij të fundit, Fabregas, qysh këtë sezon dimëror të transferimeve. Sipas medias angleze, ekipi “civil” është gati që të paguajë 20 milionë sterlina për futbollistin spanjoll që ka shkëlqyer, kur ka luajtur me Arsenalin, ndërkohë që ai ka luajtur edhe

Vazhdoni leximin →