Anglia dhe Franca “blindojnë” kreun në grupet e tyre!

Asnjë suprizë nga gjigandët e futbollit europian. Anglia dhe Franca bënë detyrën në sfidat e tyre për eliminatoret e Euro 2024. “Tre Luanët” vazhduan të sigurtë rrugën drejt finaleve me fitoren 4-0 në transfertën e Maltës. Gjithka e lehtë për anglezët që e vranë garën që në pjesën e parë. Autogoli i minutës së tetë

Vazhdoni leximin →

Fiorentina është një rekord i vërtetë europian

Në Itali janë të lumtur që në secilën finale të kompeticioneve të futbollit të klubeve e kanë nga një përfaqësues. Kemi Interin në Champions, Romën në Ligën e Europës dhe Fiorentinën në Ligën e Konferencës, me vetëm Juventusin që dështoi, sepse Milani u eliminua në derbin me zikaltërit. Fiorentina është tashmë një skuadër e veçantë.

Vazhdoni leximin →

Evangjeli Veli fiton 7.3 milionë lekë të reja për medaljet europiane

Shpërblimet kanë ekzistuar prej kohësh, por që nga viti i kaluar janë rritur. Sportistët elitarë marrin miliona lekë të reja sipas vendimit të qeverisë shqiptare në dhjetor 2021, dhe kështu do të ndodhë me Evangjeli Velin. Peshëngritësja 30-vjeçare triumfoi në Kampionatin Europian që po mbahet në “Sallën Olimpike” në Tiranë, dhe titulli kontinental do t’i

Vazhdoni leximin →

Mançini: Më mirë që humbëm sot sesa në Europian!

Ka të drejtë trajneri i Italisë dhe e ka për detyrë t’u kujtojë të gjithëve se drejton kampionen e Europës, duke fituar një titull që të kaltrit kishin 53 vjet që nuk e preknin me dorë. Roberto Mançini pranon se humbja me Spanjën në “San Siro” në gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve ishte e hidhur,

Vazhdoni leximin →

Në Napoli do të shohim Juventusin më europian të sezonit!

Vështirë se do të ketë një ekip më italian dhe më shumë europian sesa ky që do të luajë në stadiumin “Maradona”. i tillë Juventusi i Masimiliano Alegrit që vërtet humbi europianin më të shquar që kishte (Kristiano Ronaldon), por që ndaj Napolit nuk do të ketë yjet e Amerikës Latine. Ndeshjet eleminatore të Botërorit,

Vazhdoni leximin →