Sllavia e Pragës, pas lavdisë së Planiçkës e Bicain, vjen çerekfinalja e Ligës së Europës

Nuk është aq e shquar sa skuadra tjetër e kryeqytetit, Sparta, por gjithsesi është një fuqi e futbollit çek. Sllavia e Pragës e mbuloi veten me lavdi duke arritur çerekfinalet e Ligës së Europës pas triumfit ndaj Gllazgou Rejnxhërsit të trajnerit Stiven Xherrard. Ekipi i trajnerit Jindrzhih Trpishovski u ndihmua nga golat e shënuar në

Vazhdoni leximin →

Shqiptarët “bombardojnë” Europën, gola Cikalleshi, Memushaj, Çekiçi e Manaj!

Nuk kanë qenë gjithnjë të sukseshëm para portës, por këtë herë ndodhi ndryshe. Futbollistët shqiptarë i rreshtuan rrjetat e tyre këtë fundjavë, në Turqi, Slloveni dhe Spanjë. Jo gjithnjë në nivelin elitë, por gjithsesi, lajmi është i mirë që Cikalleshi, Çekiçi e Manaj u bënë protagonistë. Sokol Cikalleshi realizoi në kategorinë e dytë të Turqisë

Vazhdoni leximin →

Kur do të fillojnë kampionatet në ligat më të forta të Evropës?

Klubet gjigantë evropianë para 10 ditësh nisën përgatitjet për sezonin e ardhshëm, ndërkohë që një numër prej tyre tanimë ka ndërmarrë turne ndeshjesh kontrolli nëpër vende të ndryshme të botës. Në të ardhmen e afërt do të nisin kampionatet ne ligat anekënd Evropës, ndërkohë që pesë ligat më të forta të “kontinentit të vjetër” kampionatet

Vazhdoni leximin →