Harrojeni çarterin, ekipet shqiptare udhëtojnë në Europë me … autobus!

Çarterin le t’ia lenë kombëtares, sepse kohët janë të tjera. Kjo mënyrë udhëtimi nga Aeroporti Ndërkombëtar i Rinasit po kthehet gjithnjë e më shumë në “mollë të ndaluar” për ekipet shqiptare që marrin pjesë në kupat e Europës. Janë larg kohët kur Skënderbeu e kishte në xhep pasaportën ndërkombëtare, dhe po ashtu miliona euro fitime,

Vazhdoni leximin →

Goli i Berat Gjimshitit? Përderisa shënoi në Europë, si të mos e bëjë në miqësore!

Nuk është vetëm Kristjan Asllani që po tund rrjetën ndër shqiptarët në Itali. Këtë gjë po e bën edhe Berat Gjimshiti, që ka një pozicion më të “prapambetur” sesa mesfushori i Interit. Qendërmbrojtësi i Atalantës shënoi në miqësoren e skuadrës së tij ndaj një ekipi amator gjatë fazës përgatitore, dhe që përfundoi 12-1. Gjimshiti realizoi

Vazhdoni leximin →

Shehi e ndjen veten në Champions, sikur është përballë Skënderbeut të tij të dikurshëm!

Ai dhe ekipi i tij e ndjenë mungesën e përvojës në kontinent. Tirana po punon për ndeshjen e kthimit në Champions ndaj Dudelanzhit të Luksemburgut e ndërgjegjshme se kundërshtari ka më shumë eksperiencë, por edhe pa zgjedhje tjetër përveçse që ta provojë të kualifikohet. Trajneri Orges Shehi, thotë sesi duhet të luajë Tirana në ndeshjen

Vazhdoni leximin →

Në Spanjë flasin për “ëndrrën e pafundme” të Vijarrealit në Europë

Tashmë janë 25 ndeshje radhazi, bashkë me ato të çerekfinaleve në Champions. Po flasim për Vijarrealin, jo për Realin, Bajernin apo Çelsin, dhe “nëndetësja e verdhë” vazhdon misionin pasi “mbyti” korracatën “Juventus”. Plot 15 ndeshje Vijarreali i luajti sezonin e kaluar kur fitoi Ligën e Europës me një mjeshtër të asaj kupe si Unai Emeri,

Vazhdoni leximin →