Plani i UEFA për Euro 2020, vaksina për 600 futbollistë të grumbulluar

UEFA nëpërmjet Komisionit Mjekësor të saj po punon për përgatitjen e një protokolli për të garantuar një evropian të qetë dhe pa raste me coronavirus. Sipas ‘Corriere Dello Sport’ plani parashikon vaksinimin e 600 futbollistëve të skuadrave të kualifikuara(25 lojtarë për secilën përfaqësuese) dhe të të gjithë stafeve teknike dhe delegacioneve. Është kjo, mënyra e

Vazhdoni leximin →

Euro 2020, eventi drejt ndeshjeve me tifozë në stadiume

Qytetet e përcaktuara për të pritur Euro 2020 kanë vendosur që të hapin dyert për tifozët në stadium gjatë këtij evenimenti. Tashmë në UEFA po dërgohen me radhë njoftimet për lejet e marra nga qeveritë respektive për të lejuar praninë e publikut në stadium. Italia dhe Holanda ishin dy prej vendeve që bënë të ditur

Vazhdoni leximin →

UEFA refuzon propozimin e Boris Johnson për Evropianin në Angli

UEFA nuk vonoi shumë kohë për t’i kthyer përgjigje propozimit të Boris Johnson për zhvillimin e Evropianit të këtij viti në Angli, ndërkohë që kompeticioni është organizuar të zhvillohet në 12 qytete të kontinentit. Qeveria e futbollit evropian e mbështetur edhe nga vetë Federata Angleze e Futbollit I ka thënë ‘jo’ idesë së kryeministrit britanik

Vazhdoni leximin →

Anglia kërkon te presë të gjithë Evropianin e Futbollit

Anglia kërkon të presë të gjithë Evropianin e Futbollit që do të nisë në muajin qershor. Sipas ‘Sunday Times’, ministri britanik i kulturës, Oliver Dowden tashmë ia ka bërë propozimin UEFA që të lejojë zhvillimin e të gjitha ndeshjeve të turneut më të rëndësishëm të futbollit kontinental në Britaninë e Madhe Evropiani i futbollit që

Vazhdoni leximin →

Euro 2020, Plani B i UEFA; Zhvillimi në Angli

Shpresa është që kompeticioni më i rëndësishëm evropian në futboll, Euro 2020 të zhvillohet në 12 qytete të Kontinentit të Vjetër, sic është parashikuar në formatin revolucionar të përpiluar për këtë eveniment, por UEFA nuk dëshiron që të mbetet e papërgatitur dhe po mendon për një plan B në lidhje me këtë cështje duke parë

Vazhdoni leximin →