Në Spanjë flasin për “ëndrrën e pafundme” të Vijarrealit në Europë

Tashmë janë 25 ndeshje radhazi, bashkë me ato të çerekfinaleve në Champions. Po flasim për Vijarrealin, jo për Realin, Bajernin apo Çelsin, dhe “nëndetësja e verdhë” vazhdon misionin pasi “mbyti” korracatën “Juventus”. Plot 15 ndeshje Vijarreali i luajti sezonin e kaluar kur fitoi Ligën e Europës me një mjeshtër të asaj kupe si Unai Emeri,

Vazhdoni leximin →