Kush është zot në fushë, trajneri Emeri apo sulmuesi  Nejmar?

Në prag të ndeshjes derbi së PSZH-së me Olimpikun e Marsejës në kampionatin francez, në një nga seancat stërvitore të fundit, ndodhi një incident, sidoqoftë, i vogël, por tregues, një zënkë verbale mes trajnerit Unai Emeri dhe Nejmarit. Sikurse njofton “L’Ekip”, duke u mbështetur te një dëshmitar i pranishëm në stërvitje, Nejmari protestoi gjatë stërvitjes,

Vazhdoni leximin →

Ku ka para arabe, atje gjen edhe Roberto Mançinin!

PSZH-ja duket se ka si synim që ta zëvendësojë trajnerin bask, Unai Emeri, dhe të sjellë trajnerin italian të lartpërmendur. Sikurse duket qartë, atje, ku ka para arabe, atje gjen edhe Roberto Mançinin! Ai e ka drejtuar Mançester Sitin, në fillim të mandatit të pasanikëve arabë që, atëkohë, morën përsipër klubin, ndërkohë që, tani, do

Vazhdoni leximin →

Çudit Verrati, me cigare në publik

Padyshim që kjo nuk është një periudhë e artë për Marko Verratin. Pas debateve me trajnerin Emeri, në çastin e zëvendësimit në ndeshjen ndaj Marsejës, mesfushori i PSG-së ka surprizuar në një foto, ku shfaqet duke pirë cigare. Gjithçka ka ndodhur për faj të Karol Kabrino, gruas së Markinjos, e cila pa dashje e ka

Vazhdoni leximin →