Efekti i Covid-19; organizatorët shkurtojnë vende pune

Organizatorët e Botërorit të futbollit të vitit 2022 shkurtojnë vende pune. Komiteti Organizativ i këtij turneu nuk foli në mënyrë direkte për impaktin financiar të pandemisë coronavirus, por sekretari i përgjithshëm, Hassan Al Thawadi së fundmi ka folur për shqetësimet e tij për recesionin global Sponsorët e FIFA së fundmi kanë reduktuar numrin e vendeve

Vazhdoni leximin →

Sergio Ramos ose Ramos-mania e golit

Nuk ishte hera e parë që Ramos bën diçka të tillë, pasi shënoi edhe javën e kaluar në derbi kundër Barcelonës, për të barazuar rezultatin në 1:1 në minutën 90+1. Kjo ka bërë që mediat e ndryshme botërore t’i kushtojnë rëndësi Ramosit, të cilin e kanë lavdëruar për shpirtin dhe impaktin që ka në Real

Vazhdoni leximin →