Egnatia përjetëson kujtimin për Dwamena

Raphael Dwamena i përjetësuar në fenellën e Egnatias. Drejtuesit e klubit rrogozhinas kanë vendosur që silueta e festimit të golit dhe simbolet e kapitenit do jenë të vendosura në fanellat e gjithë futbollistëve. Një mënyrë kjo për të nderuar e kujtuar një prej futbollistëve më të mirë të huaj që kanë luajtur në vendin tonë. Kujtojmë që

Vazhdoni leximin →

Përfundon ekspertiza mjekësore, trupi i Dwamena-s niset drejt vendlindjes

Mjekët ligjorë kanë përfunduar ekspertizën mjekësore për Raphael Dwamena-n, i cili humbi jetën pas një kolapsi në sfidën Egnatia-Partizani. Tashmë mbetet vetëm publikimi i shkakut të vdekjes së tij, i cili ishte pa jetë kur u transportua në spital. Pas kërkesës së familjarëve, nuk do të ketë homazhe në klubin e Egnatias, trupi i pajetë

Vazhdoni leximin →

Vdekja e Duamena, flet agjenti

Pas vdekjes së Rafael Damena, ka folur edhe menaxheri i tij Philipp Degen, i cili thot se prej kohsh e luste atë që ta ndërpriste futbollin dhe të bënte një punë tjetër si skaut pasi rrezikonte vdekjen. Degen ka zbuluar se Damena vendosi ta hiqte defribilatorin pasi nuk i besonte teknologjisë dhe thoshte se i

Vazhdoni leximin →

Zekaj: Duamena donte të vdiste në fushë

Në një lidhje Skype me “Ora Sport”, zëdhënësi i shtypit i klubit Egnatia, Xhevdet Zekaj u shpreh se në rastin e Dwamenës, janë bërë të gjitha përpjekjet për ta sjellë në jetë. Zekaj: Dwamenës ju rikthye jeta pas një arresti kardiak. Mjeku ynë i ka pasur të gjithë mjetet e nevojshme dhe kanë ardhur 2

Vazhdoni leximin →

Mjeku ganez: Duamena nuk duhej të luante

Tragjedia e Rafael Duamenës, i cili humbi jetën pasi pësoi kolaps në ndeshjen Egnatia-Partizani, mund të shmangej nëse lojtari ganez do të kishte dëgjuar këshillat e vazhdueshme të mjekëve që të linte futbollin. Në fakt, një nga mjekët më të njohur të Ganës, Prins Pambo, i cili është njëkohësisht edhe anëtar i Komitetit Mjekësor të

Vazhdoni leximin →

Prokuroria nis hetimet për vdekjen e Duamena

Prokuroria e Durrësit ka nisur hetimet për vdekjen e futbollistit të Egnatias, Rafel Duamena. Deri tani janë marrë në pyetje mjekët e skuadrës së Egnatias, stafi mjekësor I autoambulancës që transportoi futbollistin nga fusha e futbollit si dhe stafin mjekësor të spitalit të Kavajës. Gjithashtu është sekuestruar edhe kartela mjekësore e futbollistit ganez. Vdekja e

Vazhdoni leximin →