Nuk respektuan rregullat anti-Covid; tifozet e PSG nen akuze

Shoqata e Ligave te Sportit Profesionist Francez (ANLSP) denoncoi sjelljen e tifozeve te Paris Saint Germainit per mosrespektim te rregullave sanitare te vendosura te shtunen gjate ndeshjes miqesore mes PSG dhe Beveren e mbyllur 7-0 nga parizienet. ‘Ishte nje sjellje-thekson ANLSP e cituar edhe nga ‘L’Equipe’-qe perfaqeson nje njolle ne nje moment kur lidere te

Vazhdoni leximin →

Brazil, Neymar denoncohet për homofobi nga një aktivist I LGBT

Një aktivist i LGBT ka bërë një denoncim kundrejt Neymar në zyrën e Prokurorisë së Sao Paulos për homofobi, pasi sulmuesi e përkufizoi të dashurin biseksual të nënës së tij Nadine Gonçalve si një ‘gay i vogël’ Aktivisti Agripino Magalhes, që nuk është I përfshirë direkt në këtë cështje, bëri të ditur në Instagram se

Vazhdoni leximin →

Cështja Vidal, Barcelona sulmon agjentin e kilianit

Cështja e denoncimit të Vidal ndaj barcelonës për një bonus vazhdon të jetë temë diskutimi në mediat spanjolle e sidomos ato katalanase. Në orët e fundit kjo histori u pasurua me një kapitull të ri teksa u mësua se klubi kampion i Spanjës u hodh në kundërsuilm duke fajësuar agjentin e Vidal, Fernando Felicevic për

Vazhdoni leximin →

La Liga; hidhet poshtë denoncimi I Vidal ndaj Barcelonës

Arturo Vidal e humbet betejën me Barcelonën në La Liga për cështjen e bonusit të pretenduar nga futbollisti. Në fakt Komisioni I përbërë nga eksponentë të kësaj lige dhe të Shoqatës Spanjolle të futbollist vendosën që klubi katalanas nuk I detyrohet asgjë kilianit që kërkoi 2.4 milionë Euro bonuse duke e argumentuar vendimin e tyre

Vazhdoni leximin →