— FA Cup, Mancester Siti e Mancester Junajtid evitojnë përballjen mes tyre në cerekfinale.

Mancester Junajtid mundi Celsi në Stamford Bridge 2-0 dhe u kualifikua për në cerekfinale të Kupës së Anglisë duke plotësuar kuadrin e kësaj faze. Menjëherë pas përfundimit të kësaj sfide u hodh edhe shorti për të përcaktuar ciftet cerekfinaliste të këtij evenimenti. Tashmë skuadrat që janë favorite absolute për të fituar trofeun e Kupës së

Vazhdoni leximin →

Çerekfinalet e Championsit, mallkimi i Lionel Mesit

Një raund më parë shënoi gol vendimtar në Londër, dy të tjerë në “Kamp Nou” si dhe shërbeu asist për Dembelenë, në eleminimin e Çelsit. Veçse, çerekfinalet e Championsit, edhe këtë sezon, ishin një mallkim për Lionel Mesin. Argjentinasi “qiellor” u duk thuajse “nëntokësor” ndaj Romës, dhe jo vetëm në duelin në stadiumin “Olimpiko”. Nuk

Vazhdoni leximin →