Euroliga, përcaktohen çiftet e çerekfinaleve

Pa ekipe ruse edhe këtë vit, që do të thotë pa CSKA-në e Moskës, që është kandidat i madh për titull në çdo kohë. Championsi i basketbollit të meshkujve mbylli fazën e grupeve dhe përcaktoi çiftet në çerekfinale. Olimpiakosi i Pireut u kthye pas shumë e shumë viteve si ekipi më i mirë i fazës

Vazhdoni leximin →

Euroliga, përcaktohen çerekfinalet “minus” një sfidë

Pas 34 javësh përfundon faza e rregullt e Kupës së Kampionëve të Europës në basketboll për meshkuj, dhe skuadrat e kualifikuara janë të ditura me përjashtim të njërës. Zeniti i Shën Peterburgut do të luajë ndeshjen e prapambetur me Panathinaikosin dhe nëse fiton, do të dalë në vend të 8-të, pozicioni i fundit që të

Vazhdoni leximin →