Një ruse çmend Olimpiadën, krahasohet me Anzhelinë Zholinë

Quhet Anastasia Brizgalova, është ruse 25-vjeçare, pjesëmarrëse në Olimpiadën Dimërore në Korenë e Jugut në sportin e quajtur në anglisht “kërling” (curling). Sportistja e re shkëlqeu jo vetëm për rezultatin e arritur në krah të burrit të saj (fituan medaljen e bronzit), por sidomos për bukurinë e saj të rrallë. Me sytë e mëdhenj dhe

Vazhdoni leximin →

  Aida, më mirë qëndro mbi motor dhe mos u zhvish!

  Aida Martinez, është një emër që nuk duhet harruar për dy arsye: është një pilote ndjellëse nga Peruja, që impresionon kur “kalëron” mbi motor, por ka edhe më keq, të trullos kokën kur demonstron linjat e saj fizike.