NBA: Ingram u bë si Bukeri, Nju Orlinsi fitoi në Feniks

Duhej të kishte qenë një tjetër mbrëmje e yllit të shtëpisë, i cili po i realizonte parashikimet, por pastaj ndodhi diçka që ndryshoi ndeshjen. Feniksi pësoi një humbje të papritur në fushën e vet ndaj Nju Orlinsi (114-125) në një barazim rezultati që mund të sjellë të papritura rrugës së plej ofit. Devin Buker u

Vazhdoni leximin →

Kthehet Poli, Bukeri shënon 49 pikë, Feniksi siguron kreun!

Nuk mundet që asnjë skuadër tjetër në NBA t’ia zërë vendin e parë, qoftë në Perëndim, qoftë në Lindje. I tillë pozicioni I Feniksit pas fitores së radhës, të 7-ës njërën pas tjetrës, madje një fitore autoritare 140-130 në fushën e Denverit. Përballë një rivali serioz për titull, Feniksat ia dolën falë Devin Bukerit që

Vazhdoni leximin →

Feniksi mund Jutën për 8 fitore radhazi, shkëlqen Bukeri!

Kundërshtari sërish nuk kishte dy lojtarë dhe ata ishin ndër kryesorët, Donovan Miçëll e Rudi Gober. Gjithsesi, kur një ekip fiton 8 ndeshje radhazi dhe suksesin e fundit e arrin në fushë kundërshtare, kjo nuk mund të nënvleftësohet. Feniks Sansët fituan në fushën e Juta Xhazit 105-97, të ndihmuar nga një Devin Buker në formë

Vazhdoni leximin →