Kërri kalon Kobi Brajantin për një rekord të NBA-së

Tri herë kampion dhe numri 1 për gjuajtjet tripikëshe në histori. Nuk ka pak suksese në karrierë Stefën Kërri, por gjithsesi nuk heq dorë nga të tjerët. Në fitoren 122-108, basketbollisti i Golden Stejtit shënoi 40 pikë ndaj Hjustonit, nga të cilat 21 vetëm në periudhën e katërt. Me këtë, ai kaloi Kobi Brajantin si

Vazhdoni leximin →

Xhordan, Lebron, Gasol dhe yjet përcjellin Kobin!

NBA i luajti ndeshjet e saj, duke nderuar padyshim kujtimin e njërit prej heronjve më të mëdhenj të koshit. Në fushë dolën kampionë si Leonard (34 pikë për Klipersat), Damian Lilard (50) apo Jang (45). Po ashtu i riu Uilliamson me një dabëll-dabëll, ndërsa në “Medison Skuer Garden” të Nju Jorkut, përkujtimi i Kobit vazhdoi

Vazhdoni leximin →

Kobi Brajant nuk dëshiron të mbetet prapa me parashikimet

Edhe pse askush nuk mund ta vërtetojë zyrtarisht, sërish njerëzit kanë shumë dëshirë të debatojnë për më të mirin lojtar të secilit sport. Në futboll, vihen “në peshore” Pele, Maradona e Mesi, në atletikë Xhesi Ouens, Karl Ljuis apo Usain Bolt, dhe në Lojrat Olimpike, Larisa Latinina e Majkëll Felps. Nuk mund të mbetet prapa

Vazhdoni leximin →

Sporti ne çmimet Oscar; triumf edhe i Kobi Brajant

Ju dua te gjithave, jeni frymezim per mua-me keto fjale iu drejtua Kobi Brajant bashkehortes Vanessa dhe vajzave te tij ne ceremonine e ndarjes se çmimeve Oscar teksa mbajti fjalimin e tij ne momentin kur mori ne duart statujen e famshme te Hollivudit. Brajant fitoi per ‘Dear Basketball’, qe u shpall filmi me i mire

Vazhdoni leximin →