Përse Reali i Madridit nuk bëri asnjë blerje?

Reali i Madridit nuk ka qenë aspak aktiv gjatë sezonit dimëror të transferimeve, megjithë sezonin e tij të keq të deritanishëm. Për shumëkënd, ky fakt ishte i habitshëm, ndërsa dihet se klubi “mbretëror” kishte probleme, sidomos në segmentijn e sulmit. Në fakt, askush nuk erdhi dhe askush nuk iku, kështu që Reali, në vazhdim të

Vazhdoni leximin →

Konte zbulon se cilin sulmues do ta blinte pa mëdyshje!

Antonio Konte vendosi që të hiqte dorë nga shërbimet e sulmuesit Diego Kosta dhe, në vend të tij, të sillte te Celsi spanjollin tjetër, Alvaro Morata, por, ndërkohë, mediumet ishullorë zbulojnë një detaj interesant lidhur me pozicionin e këtij sulmuesi te “blutë” e Londrës. Trajneri italianu pyet se cili, sipas tij, është sulmuesi më i

Vazhdoni leximin →

Juventusi tek “porta e ferrit” e quajtur Real.. për Danilon

Juventus është kthyer edhe një herë pretendimeve për mbrojtësin e djathtë të Real Madridit, Danilo. Mbrojtësi brazilian, Dani Alves sot edhe zyrtarisht ka njoftuar se ka shkëputur kontratën me skuadrën e Juventusit. Drejtuesit e skuadrës italiane menjëherë janë vënë në kërkim të zëvendësuesit të tij, i cili pritet të jetë Danilo i Real Madridit. Sipas

Vazhdoni leximin →

Ekstrapërforcim për Bajernin e Mynihut, fiksojeni Korentin Tolison

Mbas futbollistit Serzh Ganbri, klubi bavarez zyrtarizoi, këto ditë, edhe përforcimin me një lojtar tjetër të ri. Fjala është për pjesëtarin e shkëlqyer 22-vjeçar të përfaqësueses franceze, Korentin Toliso, që vjen nga radhët e Lionit të Francës dhe që nënshkroi një kontratë pesëvjeçare me klubin bavarez. Ky mesfushor zhvilloi një sezon fantastik me Lionin, duke

Vazhdoni leximin →

Milani ble lojtarë të rinj, por nuk harron as veteranët!

Kristiano Abati u kthye në shtëpi. Ky portier italian që vetëm para një viti u largua nga klubi, duke i dhënë fund karrierës së tij si lojtar, duket se nuk mund të bëjë pa Milanin, kështu që “rosonerët” i siguruan atij një funksion të ri, atë të menaxherit të klubit dhe marrëveshja përkatëse, tanimë, u

Vazhdoni leximin →