FIFA I kundërvihet Sep Blaterit dhe Mishel Platinisë

Federata Ndërklombëtare e Futbollit ka vendosur të ndërmarrë hapa ligjore kundër ish presidentit Sep Blatter dhe ish presidentit të UEFA, Mizshel Platini në mënyrë që ata të kthejnë shumën prej 1.8 milionë Eurosh që zvicerani I pagoi francezit në 2011 për një shërbim konsulte të kryer nga Platini. Sipas agjencisë spanjolle të lajmeve EFE, në

Vazhdoni leximin →

Rishfaqet Platini; denoncon te panjohur per shpifje

Mishel Platini i pezulluar nga te gjitha aktivitetet futbollistike, rishfaqet ne skene. Ish presidenti i UEFA  ka bere nje denoncim ne magjistraturen franceze ndaj personave te panjohur per shpifje, lajm ky qe u publikua nga e perditshmja ‘Le Monde’. Platini qe eshte denuar me pezullim prej 4 vitesh ne vitin 2015, eshte i vendosur te

Vazhdoni leximin →

Sistemi VAR në Botëror? Blater kërkon mospërdorimin e tij

Botërori i Rusisë po afron dhe një prej temave më të diskutuiara është ajo e aplikimit të mundshëm të sistemit VAR në ngjarjen më të rëndësishme futbollistik. Në këtë cështje ka ndërhyre edhe ish presidenti i FIFA, Sep Blatern duke kërkuar që ky sistem të mos përdoret në Kupën e Botës së këtij viti ‘Bëj

Vazhdoni leximin →