Futbolli do miliona, Monza nis Serinë A të parë në histori falë Silvio Berluskonit!

“Il Presidente” sot e ka të vështirë të financojë Milanin siç bënte dikur dhe dominonte Italinë dhe Europën për vite me radhë. Silvio Berluskoni ka gjetur një dashuri të re me emrin “Monza” dhe skuadra modeste e futbollit ka ngjitur shkallët në hierarkinë e futbollit italian, falë parave të tij dhe drejtimit nga Adriano Galiani.

Vazhdoni leximin →