Tirana, dhuratë Partizanit! Nuk lejon Skënderbeun në krye të Superligës!

Nuk paska qenë java e kryesuesve. Pas Partizanit, ja ku gaboi edhe Skënderbeu, gjithnjë nëse quan gabim barazimin në fushën e Tiranës. Kampionët nuk pësuan disfatë, si kryeqytetasit në Vlorë me Flamurtarin, por rezultati 1-1 në “Selman Stërmasi nuk i lejoi që të ngjitej përsëri në vendin e parë. Formacioni i trajnerit Orges Shehi tregoi

Vazhdoni leximin →

Luftëtari i “ul flamurin” vlonjatëve në Vlorë, sa larg kreu i Superligës!

Një mundësi e madhe për t’iu afruar kreut u shpërdorua. Flamurtari mund të ishte sot vetëm 5 pikë larg vendit të dytë, por nuk mundi të shfrytëzonte ndeshjen në shtëpi ndaj Luftëtarit, duke dalë vetëm barazim. Një zhgënjim i madh për tifozët vlonjatë, klubin dhe skuadrën, por realiteti në përfundim ishte rezultati 0-0, pavarësisht nga

Vazhdoni leximin →