Van Nikerk: Ende nuk kam treguar më të mirën time

Kampioni olimpik dhe rekordmeni i botës në garën e vrapimit 400 metra, jugafrikani Veid van Nikerk, thotë se ka ende për të treguar diçka tjetër në kampionatin botëror të atletikës që do të zhvillohet në gusht në Londër. Van Nikerku u përfshi në historinë e Olimpiadës së Rios, më 2016, pasi “zhduku” rekodin kohëgjatë të

Vazhdoni leximin →

Stefka Kostadinova kundër anulimit të rekordeve të vjetër

Ish-kampionia olimpike bullgare në kërcimin së larti, Stefka Kostadinova i kritikoi me forcë propozimet që janë bërë kohët e fundit, për anulimin e rekordeve botërorë, në përpjekje për të kthyer besimin tek atletika “e pastër” pas një serie të gjatë skandalesh dopingu. Kostadinova që është rekordmene bote në kërcimin së larti, me rekordin 2.09 m,

Vazhdoni leximin →