Nga mbledhës topash – te ruajtja e futbollistit më të shtrenjtë në botë!

Gjesti josportiv i Nejmarit, në ndeshjen e fundit të PSZH-së me Selltikun e Glasgout në kuadrin e LK-së, vazhdon të jetë temë qëndrore në median ‘Ishullore”, sidomos, mbasi futbollisti 18-vjeçar skocez, Antoni Rolston, të cilit futbollisti brazilian i lartpërmendur refuzoi që t’i jepte dorën mbas ndeshjes, tregoi historinë e tij prekëse. PSZH-ja, në fakt, tregoi

Vazhdoni leximin →

Edhe tifozët preferojnë sulmuesin francez Grizhman

Antoni Grizhman është futbollisti më i mirë sipas tifozëve. Sulmuesi i Atletiko Madridit, nje lojtar inteligjent dhe me nje sens te habitshem pozicionaliteti, ka bere per vete edhe shijuesit e lojes.Grizhman është shpallur më i miri i vitit në La Liga, sipas votave të tifozëve, citohet ”Express”.