Adidas prezanton ‘Uniforian’: Ja topi I Evropianit të 2020

Adidas bën prezantimin e topit zyrtar të Kampionatit Evropian të Futbollittë vitit 2020. Do të quhet  ‘Uniforia’ dhe është ndërthurja e fjalëvve bashkim dhe eufori, dy elementë kyc të evenimentit më të rëndësishëm evropian të vitit të ardhshëm. Për krijimin e këtij  topi, frymëzim ishte vlera që ka përfshirja që do të jetë në qendër

Vazhdoni leximin →

Dibala qëndron te Juventusi, e dhëna vjen nga Kina?

Juventus po planifikon në detaje sezonin e ardhshëm, por për të blerë futbollistë të një niveli të lartë do t’i duhet që të nxjerrë në merkato numrin e nevojshëm të lojtarëve aktualë dhe të parët që duket se do të largohen nga Torino janë Pjanic dhe Kanselo, por në orët e fundit është folur edhe

Vazhdoni leximin →