Ronaldo firmos kontratën: Luaj futboll deri 41 vjeç

Dëshiron të ndjekë gjurmët e Rajan Gigsit apo të “gjyshëve” të mëparshëm të futbollit. Kristiano Ronaldo u shfaq me syze përpara mediave, por problemet me shikimin deklaroi se nuk do ta pengonin për të luajtur futboll deri përtej “moshës së pensionit”. “Do të jem në fushë deri sa të mbush 41 vjeç, – thotë portugezi

Vazhdoni leximin →

Ozil e Gyndogan, Klop lavdëron gjermanët e Premier Ligës

Do të donte t’i kishte pasur në skuadër, ndërsa për fatin e tij të keq, i ka kundërshtarë në të njëjtin kampionat. Jurgen Klop nuk mund ta humbasë elegancën duke sharë, ndaj nuk i mbetet gjë tjetër përveçse të lavdërojë patriotët e tij rivalë në Angli. Trajneri i Liverpulit mendon se “produktet” e futbollit gjermanë

Vazhdoni leximin →

Kurt Sinan, 20 vjeçari që habit Bundesligën!

Ka luajtur vetëm një minutë në Bundesligë dhe prapëseprapë ka privilegjin që të konsiderohet si një talent në kampionatin gjerman. Sinan Kurt, 20 vjeçari i Hertës së Berlinit,  një nga talentet e futbollit gjerman, ka gjetur një mënyrë tjetër, larg topit, për t’u bërë edhe më i njohur. Pasi ka ikur nga Bajerni në janarin

Vazhdoni leximin →

Sevija është vendi ideal për magjitë e Leo Mesit

Cili tjetër do të bënte dallimin në një ndeshje të komplikuar me Seviljen. Leo Mesi nuk mund të lejoi që përballë Sevijes, ndeshja të ketë një protagonist tjetër.  Autor i golit dhe një artizan i pasit të golit të Suarez në fitoren 2-1. Argjentinasi  ka realizuar një vepër arti, nga ato që quhen “goditje e

Vazhdoni leximin →

E dini pse Shkodran Mustafi ka veshur fanellën e Gjermanisë

Shkodran Mustafi në një intervistë për ‘Goal.com’ ka treguar arsyet e përzgjedhjes së Gjermanisë, para Shqipërisë. Mbrojtësi që po shkëlqen në sezonin e parë në Premier Ligë te Arsenalit, është me prejardhje nga Gostiviari, i rritur në Gjermani. “Vendosa të luaj me Gjermaninë sepse ky vend me dha gjithçka dhe me ndihmoi gjatë rinisë time”, deklaron Mustafi, përcjell

Vazhdoni leximin →