I heqim kapelen mjeshtrit! Zidan, me FIAT e bluzë të thjeshtë tek Juventusi!

Me paratë që fitonte, mund t’i lejonte  vetes thuajse edhe “qumësht dallëndysheje”. Zinedin Zidan mund të blinte makinat më të shtrenjta, veshjet më të kushtueshme dhe të markave më të shquara botërore, si dhe të plotësonte çdo tekë prej njeriu që ia ka dalë të jetë i suksesshëm (financiarisht) në jetë. Gjithsesi, francezi me origjinë

Vazhdoni leximin →

Mos vallë Reali ka nisur të mendojë tani për Poçetinon?!

Nuk dihet nëse gazeta “Marka” e bëri rastësisht rikujtimin e emrit të tij, apo ka pasur ndonjë sinjan nga brendësia e klubit. Maurisio Poçetino është rikthyer si objekt interesimi në Madrid, pas zhgënjimit që dhuroi Reali i Zidanit në fushën e Betisit. Humbja bëri që të shpëtonte nga duart kryesimi, por më shumë se gjithçka

Vazhdoni leximin →

Reali rrezikon jo pak, por Zidani nuk e do ndihmën e Bejlit!

Që nga 22 janari uellsiani nuk ka qenë, jo pjesë e formacionit, por as e skuadrës së Madridit të grumbulluar për ndeshjet e radhës. Trajneri Zinedin Zidan e ka lënë Garet Bejlin jashtë ekipit për duelet kundër Vajadolidit, Saragozës, Atletikos dhe Sociedadit, dhe “Marka” informon se vetëm në ndeshjen e parë ishte për çështje dëmtimi.

Vazhdoni leximin →