Inter, dëgjoje pak Kumbullën: Dua të luaj në Champions League

Marash Kumbulla, mbrojtësi 20 vjecar I Veronës është një ndër objektivat e merkatos së Interit për sezonin e ardhshëm. Talenti I përfaqësueses shqiptare në një intervistë për  ‘Corriere Della Sera’ foli për  shumë tema ku përmendet edhe e ardhmja e tij. ‘Jam serioz, është e vërtetë, por vetëm kur duhet-tha Kumbulla-unë di edhe të argëtohem.

Vazhdoni leximin →

Reja, elozhe për Kumbullën: 20 vjeç, por luan sikur të jetë veteran!

Detyra e tij është të udhëtojë, të takojë dhe të vlerësojë. Edi Reja bëri një ndalesë në Veronë, për të ndjekur futbollistin e Helasit dhe të kombëtares shqiptare, Marash Kumbullën. Fillimisht, ai ishte në kryeqytetin italian, ku pati rast të vëzhgonte Kumbullën, por edhe portierin e kombëtares, Tomas Strakoshën, në ndeshjen Lacio-Verona që përfundoi 0-0.

Vazhdoni leximin →

Shkëlqen Strakosha, por Kumbulla e Rrahmani ndalin Lacion!

Në Itali thuhet “ndaluan në më të bukurin”, ndërsa në Shqipëri “u ndalën në momentin më të mirë”. i tillë përkufizimi për Lacion që atëherë kur duhej të tregonte veten, nuk ia doli, duke barazuar 0-0 në shtëpi një ndeshje që normalisht do ta kishte fituar. Ishte forca e Veronës, por sidomos barra e përgjegjësisë

Vazhdoni leximin →

Cështja Baloteli; pezullohet dënimi për sektorin Poltrone Est në stadiumin e Veronës.

Nuk është një prapakthehu e vërtetë, por Verona e konsideron si një fitore; Federata Italiane e Futbollit, në pritje të të dhënave të reja në lidhje me cështjen Baloteli vendosi të pezullojë skualifikimin e sektorit ‘Poltrone Est’ të stadiumit Bendegodi. Ky sektor u skualifikua për shkak të koreve raciste që u dëgjuan gjatë ndeshjes mes

Vazhdoni leximin →